A Bajor Gizi Színészmúzeum emeletén a Kulisszák között című állandó kiállítás a színházi alkotófolyamatot bemutatva vezeti végig a látogatót a magyar színháztörténet kiemelkedő pillanatain, idézi fel a színházművészet felejthetetlen alkotóit.
Az első, a magyar operettnek szentelt szobában tanúi lehetünk a mű megszületésének. Huszka Jenő hagyatékának bútordarabjai között neves operettszínészeink emlékét őrzik fényképek és tárgyak. A következő helyiség az igazgatói irodát idézi fel: itt dől el a színdarabok sorsa, elkészül a műsorterv, szerepeket osztanak. A kiállítás ebben a szobában állít emléket az 1837-ben megnyílt Nemzeti Színháznak egykori bútoraival, épületdíszeivel, házszám-táblájával.
A következő terem már a próbákról szól. A hosszú asztal – üveglapja alatt számos fénykép, levél – az olvasópróbára, a kisméretű színpad a rendelkező- és emlékpróbákra utal.
A negyedik teremben eljutunk a színházi estéhez, a premierhez, az előadáshoz. A fényképeken színésznők sminkelnek, öltöznek, fogadják, a hódolók virágait. A terem meghatározó részét a Nemzeti Színház királyi páholyának az eredeti bútorokkal berendezett rekonstrukciója foglalja el. A kiállítás záró része már az előadás utáni színészéletbe enged bepillantást. Az emeleten kapott helyet az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet Táncarchívumának kiállítása is.
Forgatókönyv: Gajdó Tamás, Szúdy Eszter
Látványterv: Paseczki Zsolt